732
1360126

Jean-Baptiste Isabey, tillskriven

(Frankrike, 1767-1855)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Frankrike, 1767-1855)

"General Aide de Camp, prins Repnin Volkonsky"

Miniatyr. Signerad Isabey och daterad Paris 1815. Gouache på ben 9 x 7,5 cm. samtida ram med innefattning i mässing.

Jfr miniatyr i samlingarna på Hermitaget, St Petersburg. (OPM 3033)