777
1350734

William Henry Bartlett

(Storbritannien, 1858-1932)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
William Henry Bartlett
(Storbritannien, 1858-1932)

"The Ferry"

Signerad WH Bartlett och daterad 1892-96. Duk 89 x 127 cm.

Royal Academy, London, 1892.
Bristol Academy, 1898.