Byrå, av Gustaf Foltiern (mästare i Stockholm 1771-1804), Rokoko.
Fanerad med jakaranda och amarant. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kalksten. Tre lådor. Sign GFT. Längd 99 bredd 51, höjd 81 cm. Nyckel medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in