938
1362232

Cikadabur, kalebass. Qing dynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Kokosnöt och hongmu. Kalebass formad med dekor i relief. Frukten patinerad i en gyllene ton. Höjd med lock 10 cm.

Slitage.

Compare similar sold in London at Sotheby's, St. George Sale, 18th May 2018. Lot 310.