Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
948
1342274

Ämbetsmannarock, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
780 - 975 EUR
906 - 1 130 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Broderad dekor av femkloade drakar bland molnformationer ovan vågor mot blå grund. Fodrad med blått sammet. Höjd rygg 138 cm. Mått från arm till arm liggandes platt 112 cm.

Fläckar, slitage.