948
1342274

Ämbetsmannarock, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Broderad dekor av femkloade drakar bland molnformationer ovan vågor mot blå grund. Fodrad med blått sammet. Höjd rygg 138 cm. Mått från arm till arm liggandes platt 112 cm.

Fläckar, slitage.