962
1360574

Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konturerat, dekor i skuret mönster av blommor. Diameter 37 cm.

Slitage.

Proveniens

Swedish private collection.