12
1371405

Louis Weisdorf

(Danmark, Född 1939)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Louis Weisdorf
(Danmark, Född 1939)

"Multi-Lite", taklampa, Lyfa, Danmark 1960-70-tal.

Stomme i mässing, ställbara skärmar, etikettmärkt Lyfa, diameter ca 39 cm.

Smärre slitage.