146
1372974

Anton Corbijn

(Holland, Född 1955)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 570 - 5 480 EUR
4 850 - 5 830 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Följerätt

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Anton Corbijn
(Holland, Född 1955)

"Peter Gabriel, Box, 1999"

Signerad Anton Corbijn på etikett a tergo. Upplaga 4/8. C-print, perspex, dibond 124 x 190,5 cm.

Proveniens

Torch, Amsterdam.

Bernd Skupin, "Anton Corbijn Werk", 2000, avbildad helsida sid 104.