Ur serien "Trying to dance", 2004
Signerad JH Engström och daterad Brooklyn 1999 a tergo. Dedikation till Gunnar Smoliansky Stockholm november 2006 a tergo. C-print, bildyta 28,5 x 22 cm.
Gunnar Smoliansky Collection, Stockholm.
Arvidsson, Wolthers, Östlind, "Mellan verkligheter: Fotografi i Sverige 1970-2000", 2014, avbildad helsida sid 368.