1388858

Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Hans-Agne Jakobsson
(Sverige, 1919-2009)

golvlampa, modell "G-123", Hans-Agne Jakobsson AB Markaryd, 1960-70-tal.

Stomme av mässing med sfärisk textilklädd lampskärm, etikettmärkt Hans-Agne Jakobsson AB Markaryd G123/500, höjd 140, diameter ca 60 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

261. Torsten Andersson, Utan titel.
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
320 000

ditt bud
310 000

ditt bud
300 000

ditt bud
290 000

ditt bud
280 000

ditt bud
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
240 000

ditt bud
230 000

ditt bud
Aktuellt bud:
320 000 SEK