376
1393660

Keith Haring

(USA, 1958-1990)
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
13 200 - 17 700 EUR
13 800 - 18 400 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Keith Haring
(USA, 1958-1990)

Untitled

Signerad K. Haring och daterad 82 med dedikation. Svart tusch på sida 5 ur Tony Shafrazis katalog 22,7 x 22 cm. Samma katalog medföljer.

Katalogen är utgiven av Tony Shafrazi Gallery och tryckt av Fleetwood Press, New York City. Första upplagan, 1982, upplaga 2000 ex.

Proveniens

Direkt från konstnären till nuvarande ägare när dom träffades i New York.

Konstnär