431
1391305

Andy Warhol

(USA, 1928-1987)
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
72 700 - 90 900 EUR
76 100 - 95 100 USD
Klubbat pris
1 450 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Andy Warhol
(USA, 1928-1987)

"Marilyn Monroe (Marilyn)"

Färgserigrafi, 1967, signerad med initialer i blyerts, daterad -67 och stämpelnumrerad 72/250 a tergo. Tryckt hos Aetna Silkscreen Products, Inc./Du-Art Displays, New York, utgiven av Factory Additions, New York. S: 91,4 x 91,4 cm.

Feldman & Schellmann II.28.

Konstnär

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?