158
1394464

Isaac Grünewald

(Sverige, 1889-1946)
Isaac grünewald, vas, rörstrand 1940-tal.

vas, Rörstrand 1940-tal.

Stengods, oval med dekor av naken kvinnofigur i blått, grönt, gult och brunt, signerad R Grünewald, ca 20 x 14 cm, höjd 23,5 cm.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

Klubbat pris:
38 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77