175
1393833

Hans Hedberg

(Sverige, 1917-2007)
Hans hedberg, skulptur, äpple, biot, frankrike.

skulptur, äpple, Biot, Frankrike.

Fajans, spräcklig glasyr i orange och orange/rött, signerad HHg, höjd 20.5 cm.

Glasyrkrackelyr.

Utropspris:

50 000 - 60 000 SEK

Klubbat pris:
65 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77