177
1393834

Hans Hedberg

(Sverige, 1917-2007)
Hans hedberg, skulptur, päron, biot, frankrike.

skulptur, päron, Biot, Frankrike.

Fajans, spräcklig glasyr i orange, signerad HHg, höjd 20,8 cm.

Smärre glasyrkrackelyr.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

Klubbat pris:
55 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77