271
1387474

Rakel Carlander

(Sverige)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58
Rakel Carlander
(Sverige)

Matta, rölakan, ca 247 x 168 cm, signerad RC.

Ljust melerad botten med rutmönster i olika blå nyanser och olika polykroma geometriska mönster. Brunblåmelerad bård.

Ställvis något slitage, smutsig, smärre fläckar.