321
1395177

Britta Rendahl-Ljusterdal

(Sverige)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58
Britta Rendahl-Ljusterdal
(Sverige)

Matta, "Tarfala", rölakan, ca 300,5 x 201 cm signerad BR

Sverige 1960-1970-tal

Ställvis något slitage och smutsig, smärre fläckar. Ställvis skadade fransar.