434
1370702

David Rosén

(Sverige)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
David Rosén
(Sverige)

"Berga", pall, Nordiska Kompaniet 1930-40-tal.

Furu, närmast oval sits, märkt med ritningsnummer 43356, 39,5 x 35 cm, höjd 40,5 cm.

Slitage, märken.