441
1369260

Bruno Mathsson

(Sverige, 1907-1988)
Bruno mathsson, bord, firma karl mathsson, värnamo 1940-tal.

bord, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1940-tal.

Ben i laminerad bok, skiva i teak, etikettmärkt Bruno Mathsson -41 Karl Mathsson, höjd 37 cm, 80 x 35 cm.

Slitage, märken. Benen flyttade.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

Klubbat pris:
9 500 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60