51
1372054

Amalric Walter & Henri Bergé

(Frankrike)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Amalric Walter & Henri Bergé
(Frankrike)

Skål, pâte de verre, Nancy Frankrike, 1920-tal.

Dekor i relief med oxelbär och blad i rött, grönt mot turkos fond, signerad A. WALTER NANCY Bergé Sc. Diameter 14,2 cm, höjd 8,5 cm.

Mikronagg på mynningskanten.