526
1375263

Hans J. Wegner

(Danmark, 1914-2007)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 870 - 2 340 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Hans J. Wegner
(Danmark, 1914-2007)

matbord med klaffar, Andreas Tuck, Danmark 1950-60-tal

Teak och ek, sidorna med klaffar, kryssformad benställning med stag, brännstämplat FABRIKAT: ANDR. TUCK ARKITEKT: HANS J WEGNER DENMARK. Längd ca 128 x 50 x 2 cm, bredd 86 cm, höjd 71 cm.

Smärre slitage.

Formgivare