637
1373584

Owe Zerge

(Sverige, 1894-1983)
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
14 300 - 19 100 EUR
16 300 - 21 700 USD
Klubbat pris
230 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Owe Zerge
(Sverige, 1894-1983)

Porträtt av Bertil

Signerad Owe Zerge. Duk 90 x 71,5 cm.

Proveniens

Förvärvad direkt av konstnären.
Därefter i arv inom familjen till nuvarande ägare.