10
1385558

Byrå, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), Rokoko.

Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
6 180 - 7 060 EUR
6 450 - 7 370 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med jakaranda/valnöt. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor märkt undertill i rödkrita "Nr 5 Nordin". Tre lådor. Längd 116, bredd 59, höjd 85 cm. Nyckel medföljer.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

219. Weegee (Arthur Fellig), "Man Killed in Accident, Market Place, New York City", cirka 1938-1942.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
60 000 SEK