1013
1389049

Snusflaskor, två stycken, agat samt glas. Kina, 1900-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

En flaska i agat med skulpterad dekor i relief föreställande tupp samt fjäril. Höjd 6 cm. En i glas, höjd 5,5 cm.

En med lös lockknopp. Nagg.