107
1402041

Ljusstakar, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Rik delvis genombruten dekor av rutdekor, geometrisk dekor, lagerkrans samt akantus. Skaft på rund fot. Höjd 24 cm.