1110
1391878

Vaser, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Godronnerad balusterform med förgyllda hänklar, dekor i underglasyrblått av växter. Höjd 22,5 cm.

En med kantlagning. Lagade hänklar.