1129
1385266

Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Dekor i underglasyrblått med motiv av lotusblommor och bladverk. Bär Yongzhengs märke. Diameter 15,5 cm.

Repor. Tillverkningsmistor. Ristat ägarmärkning.