1139
1396712

Vas, porslin. Kina, sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 720 - 1 910 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad vas med hög uppdragen lätt utsvängd hals, dekor av femkloade drakar bland molnformationer jagandes den flammande pärlan mot en mörkt blå grund. Höjd 38,5 cm.

Slitage.