Förgylld brons och glas samt opalinglas. Skål av rutslipat glas uppburen av putto, på kvadratiskt postament av iriserande violett glasmassa. Höjd 20, diameter 12,5 cm.
Proveniens
Ingemar Dahlbergs samling
×
Logga in
Kunde inte logga in