126
1370170

Potpourriurnor med lock, ett par, 1800-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Tripodform. Förgylld och patinerad brons, vit marmor och keramik. Dekor med vädurshuvuden och klövfötter samt slingrande orm. Lock med pinjekotte. Höjd 42 cm.