166
1371980

Simson Ryberg, kalk med paten 1772, delvis förgyllt silver, Stockholm 1772.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 630 - 3 510 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Rund slät kuppa, skaft med nod, på rund fot. Höjd 16,5 cm, paténs diameter 9,5 cm. Även stämplar på paten. Total vikt 272 g.