213
1392407

Snusdosa, delvis förgyllt silver och agat, oidentifierad mästarstämpel, mitten 1700-talet. Rokoko.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
355 - 532 EUR
370 - 556 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Invändigt förgylld. Kartuschformad, i locket agat. Invändig inskription P. Rostad. Höjd 3 cm, längd 8 cm, bredd 6 cm. Total vikt 94 g.