237
1382722

Matta, antik Bergama, möjligen ca 143 x 82 cm

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Röd botten med medaljonger och stiliserade blommor i blått, benvitt och orange. Bred benvit huvudbård med stiliserad ranka.

Ställvis något hårdare slitage, lagningar, hål. Skadad långsida.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

442. Andy Warhol, "Venus", ur: "Details of renaissance paintings (Sandro Botticelli, Birth of Venus, 1482)".
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
Budhistorik
1 250 000

ditt bud
Aktuellt bud:
1 250 000 SEK