Madeleine Pyk – en samling F769
247
1397311

Matta, antik Malajir, ca 201,5 x 131,5 cm

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Benvit botten med stort polykromt heratimönster, medaljong och hörnornament. Ljusblå huvudbård med blom-, blad- och palmettranka.

Ställvis något slitage. Kanterna med obetydliga trampveck och skador.