Matta, semiantik Lilihan, figural, ca 191 x 158-161 cm
Röd botten med stora polykroma blomvaser, blomformationer och fyra hörnornament föreställande Reza Shah Pahlavi (1878-1944). Smal mörkblå huvudbård med blom- och pamettranka.
Obetydligt slitage, smärre fläckar, lagningar. Långsidorna med trampveck.
×
Logga in
Kunde inte logga in