299
1397309

Matta, semiantik Täbris, ca 357,5 x 256 cm

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Vinröd botten med stora polykroma arabeskslingor, palmetter, blommor och medaljong. Crèmemelerad huvudbård med palmett-, blom- och arabeskrankor.

Abrasher. Ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar, obetydliga malskador. Kortsidorna med smärre skador.