1400203

Skrivskåp, Sverige 1700-talets första del, Senbarock.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 550 - 5 320 EUR
3 700 - 5 560 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerat med alrot. Inläggningar med mässingslist. Förgyllda beslag i mässing. Överskåp med 16 lådor bakom dörrar samt litet skåp med speglar.
Skrivdel med 8 lådor bakom klaff.
Underdel med 6 lådor. Höjd 210, längd 113, bredd 52 cm. Nycklar medföljer.