310
1372037

Pokal, glas. Troligen Kungsholms glasbruk, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
376 - 564 USD
Klubbat pris
7 500 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Konande cuppa med kasad och graverad dekor, frånsidan med strålande sol. Graverat "Jag hvördar ingen Ringare". Profilerat ben på omvikt fot. Foten graverad med korslagda palm- och lagerkvistar. Höjd 20 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?