334
1357155

Paradurna, porslin. Empire, Ludwigsburg, målad av C Goll, tidigt 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom, förgylld och ciselerad dekor. Centralt motiv av brädspelande herrar. Märkt undertill "C Goll à Mannheim". Höjd 32,5 cm.

Slitage.