Arne Jones E1299
44
1401859

Konsolbord, Stockholmsarbete 1800-talets första del, Empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och bronserat. Delvis dekor i gjutet bly och i skuret trä. Motiv av lagerstav, klassicerande maskaron, lejontassar, voluter och palmetter. Skiva i vit marmor. Längd 80, bredd 40, höjd 84 cm.