486
1399260

Cartier damarmbandsur "Tank Américane" 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter

Utropspris
625 000 - 650 000 SEK
55 500 - 57 700 EUR
57 900 - 60 200 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

liten modell, mått boett 19 X 35 mm, bredd armband ca 13 mm, längd ca 15.5 cm, total weight 91 g. Boett och armband signerade Cartier, boett numrerad 140497SX2489 och med schweiziska stämplar. Kvartsverk, signerat Cartier, kaliber 157. Etui från Cartier medföljer samt en extra del till armbandet.