Karmstolar, sex stycken, Frankrike 1700-talets mitt, Louis XV. (Soffa 1800-tal medföljer)
Bonade. Rikt skuren dekor med rocailler, akantusvoluter samt krönande blommor. Klädsel i gobelängtyg. Sitthöjd 45, rygghöjd 91 cm. Soffa från 1800-talet medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in