Arne Jones E1299
50
1400204

Karmstolar, sex stycken, Frankrike 1700-talets mitt, Louis XV. (Soffa 1800-tal medföljer)

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
7 120 - 9 490 EUR
8 140 - 10 900 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Bonade. Rikt skuren dekor med rocailler, akantusvoluter samt krönande blommor. Klädsel i gobelängtyg. Sitthöjd 45, rygghöjd 91 cm. Soffa från 1800-talet medföljer.