Madeleine Pyk – en samling F769
524
1369108

Carl Holsoe

(Danmark, 1863-1935)
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
14 200 - 19 000 EUR
16 400 - 21 800 USD
Klubbat pris
120 000 SEK
Carl Holsoe
(Danmark, 1863-1935)

Interiör med cello

Signerad C Holsoe. Duk 55 x 48 cm.

Proveniens

Georg Kleis Kunsthandel, Vesterbro 58, Köpenhamn.
Privat samling.

Konstnär

Representerad på museer i Köpenhamn och München.