53
1382005

Karmstol, Stockholmsarbete 1770-tal, Gustaviansk.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
561 - 748 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Skuren dekor med fleuroner, blommor. Stoppad rygg krönt med ros. Kannelerade ben. Sitthöjd 44, rygghöjd 94 cm.