551
1396057

Benjamin Constant

(Schweiz, 1845-1902)
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
17 700 - 26 500 EUR
18 400 - 27 600 USD
Klubbat pris
Benjamin Constant
(Schweiz, 1845-1902)

Beduiner

Signerad Benjamin Constant. Duk 100 x 151 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Höstauktionen 1942, kat nr 45, avbildad plansch 9.
Privat samling, Stockholm.