554
1372101

David Klöcker Ehrenstrahl, hans ateljé

(Tyskland/Sverige, 1629-1698)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Tyskland/Sverige, 1629-1698)

"Drottning Hedvig Eleonora av Holstein-Gottorp" (1636-1715)

Duk 74 x 60 cm. Äldre förgylld ram.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 280, 19-20 maj 1931, kat nr 7.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

388. Trude Viken, "Woman".
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
Aktuellt bud:
42 000 SEK