554
1372101

David Klöcker Ehrenstrahl, hans ateljé

(Tyskland/Sverige, 1629-1698)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Tyskland/Sverige, 1629-1698)

"Drottning Hedvig Eleonora av Holstein-Gottorp" (1636-1715)

Duk 74 x 60 cm. Äldre förgylld ram.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 280, 19-20 maj 1931, kat nr 7.