Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
624
1389876

Johan Krouthén

(Sverige, 1858-1932)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 850 - 7 800 EUR
6 800 - 9 060 USD
Klubbat pris
Johan Krouthén
(Sverige, 1858-1932)

Solrosen

Signerad Johan Krouthén och daterad 1919. Duk 80 x 110 cm.

Konstnär

Representerad på museerna i Norrköping och Göteborg.