681
1400943

Adolf Heinrich-Hansen

(Danmark, 1859-1925)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Adolf Heinrich-Hansen
(Danmark, 1859-1925)

Ryttare svalkar hästarna i havet

Signerad och daterad med dedikation a tergo: "gave fra Kunstnären A Heinrich Hansen 1913". Pannå 18 x 11,5 cm.